متن کامل پایان نامه ارشد با فرمت ورد

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه تطبیقی علل و عوامل ایجاد مطالبات معوق در بانکهای دولتی و خصوصی استان قم

قسمتی از متن پایان نامه :

) بانک اقتصاد جدید (تعداد کل پرونده های معوق : 58فقره)

بانک اقتصاد جدید در تاریخ‌های 29 الی 31 تیرماه 1380 براساس مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اقدام به پذیره‌نویسی سهام نمود.

مجمع عمومی مؤسس بانک اقتصاد جدید در تاریخ 13 مرداد 1380 برگزار و در تاریخ 20 مرداد همان سال با شماره 177132 در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری تهران به ثبت رسید.

سرمایه اولیه بانک مبلغ 250 میلیارد ریال بود که با موافقت سهامداران محترم در مجمع عمومی فوق‌العاده مورخ 7 خرداد 1383 طی چهار مرحله در سال‌های 1383، 1384، 1385 و 1386 به مبلغ 2,500 (دو هزار و پانصد) میلیارد ریال افزایش پیدا نمود.

بانک اقتصاد جدید با اخذ مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار و براساس مجمع عمومی فوق‌العاده مورخ 9 تیر 1387 بانک، تصمیمات هیات محترم مدیره بانک در تاریخ 10 آبان 1388؛ افزایش سرمایه به اندازه 33/33 درصد سرمایه ثبت شده فعلی (سه هزار میلیارد ریال) را از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران محترم، در مهلت قانونی 60 روزه از تاریخ (30 دی 1388) آغاز نموده و کوشش می‌نماید تا این افزایش سرمایه قبل از برگزاری مجمع عمومی عادی در سال 1389 تکمیل و در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت برسد تا سود سال مالی منتهی به پایان اسفندماه 1388 براساس تعداد سهام جدید سهامداران محترم تقسیم گردد. (سایت بانک اقتصاد جدید)

2-5-10) بانک سرمایه (تعداد کل پرونده های معوق : 33فقره)

بانک سرمایه ششمین بانک غیر دولتی و دومین بانک خصوصی از نظر سرمایه می باشد که با 3535 میلیارد ریال سرمایه و بیش از 305 هزار نفر سهامدار با اتکا به قانون اجازه تاسیس بانکهای غیر دولتی مصوب فروردین ماه 1379، در چهارچوب قانون پولی و بانکی مصوب تیرماه سال 1351، قانون عملیات بانکی بدون ربا و آئین نامه اجرایی آن و سایر قوانین جاری و مقررات مندرج در اساسنامه و با هدف ارائه انواع خدمات مالی و بانکی در داخل و خارج از کشور، افتتاح و قبول انواع حسابهای قرض الحسنه و سپرده های سرمایه گذاری کوتاه مدت و بلند مدت و تخصیص آنها برای اعطای تسهیلات بانکی و سرمایه گذاری در بخشهای مختلف اقتصادی داخلی و خارجی و تصدی سایر عملیات مجاز بانکی تاسیس و بر اساس مجوز شماره 4613/ﻫ مورخ هجدهم دیماه 1384 بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران فعالیت کاری خود را طی سال 1384 آغاز نمود. (سایت بانک سرمایه)

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

این پژوهش ضمن مطالعه ارتباط بین عوامل درون سازمانی وعوامل برون سازمانی بانکهای دولتی و خصوصی با ایجاد مطالبات معوق، به ارائه راهکارهای پیشنهادی در جهت کاهش مطالبات معوق و افزایش کارایی و تاثیر بانکها و توانمند ساختن آنها در جهت پرداخت تسهیلات می‌پردازد.

بطور کلی هدف این پژوهش مطالعه علل ایجاد مطالبات معوق در بانکهای دولتی و خصوصی استان قم می‌باشد

که اهداف ویژه شامل:

1- مطالعه تأثیر عوامل درون سازمانی بر ایجاد مطالبات معوق در بانکهای دولتی و خصوصی استان قم.

2- مطالعه تأثیر عوامل برون سازمانی بر ایجاد مطالبات معوق در بانکهای دولتی و خصوصی استان قم.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه تطبیقی علل و عوامل ایجاد مطالبات معوق در بانکهای دولتی و خصوصی استان قم   با فرمت ورد